BIO

Vyrábíme super vytuněné krabičky a taštičky poslední záchrany!
Kouskysveta.cz začalo jako příběh páru mladých lidí, milovníků cestování a přírody, které takzvaně “osud přitáhl k sobě” v roce 2013.
Všechno to začalo vánočním dárkem vyrobeným na koleni, pokračovalo obdarováváním dalších příbuzných až k otevření eshopu a cestovatelského blogu, kouskysveta.cz.

Historie ve zkratce

Někde v devadesátkách...

Někdy v polovině bláznivých 90. let se rodí 2 dítka. Jarda a Karina. Každý si žijí poklidně svým životem a nemají jeden o druhém ani potuchy. Někteří jazykové tvrdí, že už tehdy se objevovaly prapočátky KPZtek v různých velikostech a provedeních.

Jarda zachycen v divokých devadesátkách...

V divokém období...

V divokém období rané dospělosti, za osudových okolností, si Karina s Jardou prošlapou cestu skrz vysoký plevel až k sobě a je jim jasné, že na další cestu se vydají spolu.

2014 - První KPZ jako dárek

O Vánocích 2014 se pod vánočním stromkem příbuzných objevují "na koleni vyrobené" krabičky poslední záchrany. Podobný dárek si postupně začínají vyžadovat naši přátelé a KPZ kouskysveta začíná dostávat svojí podobu.

2015 - zakládáme kouskysveta.cz

Vedeme si zápisky z našich cest a dál vylepšujeme KPZ. O internetovém byznysu nevíme nic, ale ono se to nakonec nějak všechno naučíme... Dostáváme první velkou zakázku na KPZ. Za vydělané peníze podnikáme cestu do Indonésie. ​

Vytváříme
Krabičku poslední záchrany

2016 - 3D tiskárna

Dále vylepšujeme KPZ, podnikáme cesty do dalších zemí, registrujeme se na fler.cz, rozšiřujeme eshop, vystavujeme na menších trzích, prodáváme první tisícovku KPZ. Začínáme pracovat na dámské KPZ. Pro další vývoj KPZ si kupuje 3D tiskárnu. 

1000 ks prodaných KPZ! Děkujeme!
ks

2017

Přichází naše velká zkouška, polovina našeho dvoučlenného týmu odjíždí v únoru na půl roku na zkušenou do Číny a druhá na 3 měsíce do Řecka. Všechno to nějak zvládáme. Dostáváme první zakázku na anglickou verzi KPZ. Konečně představujeme dámskou verzi. Objíždíme spoustu trhů po celé ČR. Na konci roku před Vánocemi jsme nuceni kvůli neshodám odejít z fleru. To nás nakopává k registraci na zahraničních serverech podobného rázu. Na konci roku představujeme novou verzi webu.

Představujeme cestovatelskou KPZ pro ženy

2018

Předěláváme klasickou verzi KPZ, podnikáme cestu do Ameriky. Představujeme novou KPZ s názvem Vážka. Rozšiřujeme náš tým.

Klasická KPZ dostává nový kabát

2019

Začínáme testovat naši připravovanou lékárničku a spolupracujeme s dalšími společnostmi na výrobě KPZ "na míru". S kamarády podnikáme další cestu do Indonésie, protože nám předtím v roce 2015 učarovala.

2020

Vypouštíme do světa KPZ Brouk, což je kombinace lékárničky a krabičky poslední záchrany. Nově si u nás na webu můžete sestavit také svoji vlastní KPZ. Po světě už cestují tisíce našich KPZ. COVID nám na jaře trošku zamotal plány, přesto jedeme dál. Vzniká proto naše největší KPZ - KPZ pod střechu

2021

Konečně dokončujeme naši lékárničku, je to zatím náš největší projekt. Nerozbitná a vodotěsná. Také představujeme mini opravnou sadu FIXIT a nové motivy dámských KPZ - Lesanka, Mihotání, Den a Noc II a Terakota.

Lékárnička Kouskysveta
...konečně!

2022

2022

Do našich životů vstoupila malá osůbka, spoustu času jí tak ukazujeme všelijaké kousky světa. 🙂 Ladíme tedy již hotové produkty a chystáme novinky do dalších let!

Další přírůstek do rodiny!

Kdo jsme

Jarda Bartoš

Absolvent FEL ČVUT, milovník cestování - hlavně Asie, kytarista (s preferencí rockové hudby), věčný obdivovatel přírody a pěší turistiky, zapálený myrmekolog, fanoušek 3D tisku a všemožných vychytávek, baví ho programování, design, fascinuje ho vesmír a vše okolo survival. V kouskysveta.cz "je ten, co za všechno zodpovídá", stará se o technickou stránku KPZ, chod webu a psaní článků.​

Karča Bartošová

Absolventka 3. Lékařské fakulty v Praze, ve volném čase cestuje, hraje na saxofon, tancuje, čte, ráda běhá jezdí na kole a nově ji také můžete potkat, jak se v zimě prohání na běžkách! V kouskysveta.cz má na starosti vizuální stránku, eshop a všechny ty detaily, bez kterých by kouskysveta nikdy nemohly existovat. Je také "letenkové eso", protože vždy dokáže najít ty nejlevnější letenky.​

Ostatní členové týmu si zatím přejí zůstat ve sladké anonymitě. 🙂

Jaké země jsme navštívili

…nepřestáváme objevovat naše kousky světa. 🙂

... a kam se chystáme příště?

Aktuálně máme malé miminko, takže to na žádné daleké cesty nevidíme, ale až to půjde, pojedeme k protinožcům!

Pokud jste se dostali až sem...

Uf, pokud jste se dostali až sem a chtěli byste nás kontaktovat, na něco se zeptat či nás poznat osobně, klikněte na tlačítko “kontakt” níže 🙂

svatebni kpz titulni fotografie

NOVINKA!

Svatební KPZ
Přihlašte se k odběru novinek

Získejte výhodnou startovací sadu KPZ

Také získáte přístup k tajným nabídkám a objevíte další kouskysveta!