Jak najít levné letenky

Jak najít levné letenky
Taky byste rádi vycestovali někam do světa, ale nechce se Vám platit přemrštěné ceny za letenky? Nevíte, jak sehnat levné letenky?
V tomto článku Vám ukážeme v pár bodech postup, jak se takové super levné letenky dají sehnat

1. KAM SE CHCI PODÍVAT


Naprosto klíčové je hned na začátku si jasně říct, kam byste letenky chtěli. Pokud je Vám to jedno a chcete “chytit první příležitost za pačesy”, tento bod můžete přeskočit. Pokud Vám jde o jednu lokalitu, obecně platí, že trpělivost přináší ovoce. Je dobré mít geografický přehled o zahraničních sousedech daného státu. Protože často se právě objeví výhodné letenky do sousední země a tedy pro Vás může být výhodné doletět tam a poté se dále dopravit např. autobusem, lodí, atd… My jsme takto cestovali například z Jávy na Bali.
Dále je třeba si položit otázku, zda potřebujete opravdu vidět daný stát a proč tam vlastně chcete. Uvedu extrémní příklad – Chcete letět do Tádžikistánu, ale akční letenky se objevily do Kyrgyzstánu. Najdete alespoň částečně to co hledáte v Tádžikistánu i v Kyrgyzstánu? Pokud ano, tak není co řešit a leťte do Kyrgyzstánu!
Samozřejmě nesmíte zapomenout zvážit různá nebezpečí, která mohou v sousedních zemích hrozit. Je dobré být v obraze, co se týče politické situace dané země, jestli jsou potřeba víza, atd…, ale to už zabíhám do dalšího bodu. 🙂

2. TERMÍN A INFORMACE

Levné letenky se v zásadě vyskytují jen na určité termíny, pokud plánujete cestu, je dobré nevázat se na jeden konkrétní termín, ale být flexibilní. Pokud chcete letět třeba na 14 dní v létě, je dobré určit si spíše dny, kdy nemůžete odletět, než dny, kdy letět můžete. Tato data je dobrá sebou nosit např. v mobilním telefonu, protože ty nejlevnější letenky jsou často během desítek minut pryč a vyhnete se poté mnoha nepříjemnostem. Zkrátka – Buďte flexibilní!
Jak jsem psal v bodě 1, nezapomeňte si zjistit povinnost víz v dané zemi, kulturní a náboženské tradice a v neposlední řadě politickou situaci. Nepodceňujte také počasí a roční období – období dešťů, zima…
Zjistěte si v jaké cenové relaci se letenky do dané lokace pohybují. Může Vám posloužit např. web skyscanner.cz nebo letuska.cz
Letenku budete platit kartou. Zjistěte si tedy, zda Vaše karta podporuje zahraniční platby a jaký máte limit. Mějte na kartě dost peněz nebo kartu debetní. Kupujte letenky najednou! Akčních letenek je vždy jen určitý počet a jde o minuty. Mohlo by se Vám stát, že při druhé platbě letenka už nebude za výhodnou cenu.

3. Kde je najít

Nejprve zmíním, že jsou 2 druhy levných letenek – tzv. akční ceny letenek – tyto lety jsou oficiálně vypsány aerolinkou či cestovkou. Druhou možností jsou tzv. fuel dumping lety. O co se jedná si můžete vygooglit, je o tom už sepsána spousta článků 🙂 Stručně řečeno –  velice nízká cena letenky je z důvodu chybně vypočítaného palivového příplatku. Tento let  tedy může být zrušen! Ale nebojte, alespoň peníze Vám vrátí 🙂
Ale teď zpět ke shánění letenek:
První možností je zaregistrovat se na všechny možné aerolinky a nechat si posílat informační maily.
Často se dají najít hezké akce při registraci u VOLOTEA, WIZZ AIR nebo německá Expedia má občas zajímavou nabídku.
Existuje také mnoho serverů, které hledají levné letenky za Vás. Je ale třeba dané servery kontrolovat opravdu často, protože pokud se zde daná akce objeví, je zpravidla  rychle vyprodaná.
Zde je seznam některých webů:
1. www.cestujlevne.com
Zde se vyskytují opravdu suprové akce do všech míst světa. Nejsou tady jen letenky, ale například i levné autobusové jízdenky. Ulovili jsme zde třeba mega levné letenky do Jižní Koreje.
2. www.Zaletsi.cz
Každá akce, která je na cestujlevne.com se dříve nebo později objeví i tady 🙂
3. www.Jaknaletenky.cz
Další zajímavá stránka, kde se občas objeví nějaká mega akce – např. letenky do Indonésie
4.  www.cestolino.cz
Svižný web, kde kromě zajímavých letenek můžete rezervovat hotely či kompletní zájezdy bez starostí
5. www.Honzovyletenky.cz
Tato stránka se orientuje spíše na akční letenky než na dumpingové lety, pravděpodobně je sponzorovaná aerolinkami. Naleznete zde hlavně evropské lety. Všechny letenky zde uvedené jsou v rámci akčních letenek.
6. http://www.fly4free.com/
Tohle je takové google ve světě levných letenek. Naleznete zde všechny letenky z jakéhokoliv místa ve světě.

Závěr

Receptem na levné letenky je především trpělivost, dobrodružná duše, dostatek peněz na účtu a geografický přehled. Pokud tohle nakombinujete ve správném poměru, podíváte se kam jen budete chtít. Opravdu to není žádná raketová věda. Tak doufáme, že díky tomuto článku třeba ukořistíte nějakou tu levnou letenku!

Sdílet příspěvek

svatebni kpz titulni fotografie

NOVINKA!

Svatební KPZ
Přihlašte se k odběru novinek

Získejte výhodnou startovací sadu KPZ

Také získáte přístup k tajným nabídkám a objevíte další kouskysveta!