Jaké léky přidat do Lékárničky kouskysveta

jaké léky přidat do lékárničky

Lékárničku kouskysveta jsme navrhli také tak, aby v ní byl prostor pro Vaše léky, masti, krémy atd… A přesto si zachovala extrémně kompaktní rozměry. Jak se nám to povedlo? Jakožto v jediné lékárničce na světě zde naleznete systém kompaktních znovuplnitelných tubiček. Nemusíte tak s sebou vláčet obrovská balení mastí a krémů.

Jeden z červených uzávěrů (kontejner) je speciálně upraven, aby pojmul různé druhy léků. Vyhnete se tak i zbytečně početným platíčkům s léky.

Navíc v lékárničce naleznete ještě malý flakonek a dózičku na krém. V náhradních dílech potom naleznete ještě 2 další tubičky, které lze v případě potřeby také umístit do lékárničky.

Je téměř nemožné obsáhnout všechna léčiva, která by se do lékárničky hodila. Vždy záleží na spoustě okolností. Tento návod berte jako obecné doporučení, od kterého se můžete odrazit ve své individuální sestavě.

Plnitelné tubičky

Tuba č.1 – Hemagel (vlhké hojení ran urychluje regeneraci tkání, lze sehnat i ve formě folie – jmenuje se Hemagel První pomoc)

Tuba č.2 – Fastum gel či jiné analgetikum a antiflogistikum ve formě gelu proti zánětu, pohmoždění, přetažení, např. Ibalgin gel, Voltaren, apod.

Tuba č.3  – Fenistil gel proti alergickým kožním projevům, štípnutí hmyzem a popálení mírného stupně

Nezapomeňte také na opalovací krém, repelent a antibakteriální gel. Ty si ovšem zabalte individuálně v dostatečném množství. Do lékárničky nepatří. Pokud je však chcete mít v lékárničce, můžete použít náhradní tubičky.

 

Plnitelné tubičky

Flakon

Nepálivá dezinfekce (ideálně bez jodu – alergie – a pro použití i u dětí) – Neocide sprej, Octenisept, apod.

Flakonek
Dózička

Dózička

Čistá bílá vazelína na promaštění oděrek, suchých míst, rtů apod. Lze použít i jako mazivo – sundání prstýnku, apod.

Kontejner na léky

1. Proti průjmu – Immodium . Dále lze kapsle Tasectan – vytváří v žaludku i střevech ochranný film

2. Bolest a horečka – Ibalgin, Paralen, Metamizol, ideálně více tablet

3. Alergie – Analergin, Xados (na předpis pak třeba Dithiaden nebo Zodac)

4. Zvracení – Smecta, ale je to sáček, pak jsou jen na předpis Degan, Kinito, může byt i Kinedryl bez předpisu, ale ten je spíš na kinetozy – zvracení způsobené poruchou vnitřního ucha, takže auto, loď, nemoce vnitřního ucha a užívá se preventivně

Kontejner na léky

Extra léky do kontejneru:

antibiotika dle lokality, kam jedete a na jak dlouho. Zde je třeba se vždy domluvit s Vaším lékařem. (např. praktik nebo lékař cestovní medicíny po poradě cílové destinace) V případě, že žena trpí na časté záněty močového měchýře a už to pozná, lze dát sáček jednorázových ATB Urifos.

antimalarika kupovat až na místě podle potřeby (většinou lze koupit za zlomek ceny co u nás a nejsou tam na předpis, jen si pohlídat gramáž. O tom ale jindy.)

černé uhlí je skvělé i při potencionálních otravách, ale je potřeba v dostatečných dávkách – konkrétní přípravky se liší davkováním a je třeba ho dodržet, jinak nefunguje. Nehledě na to, že při otravě raději co nejrychleji do nemocnice, obvzlášť při požití jedovatých hub nebo chemických látek apod.

endiaron

– cukr + sůl + vitamín C

Léky je třeba často kontrolovat a měnit, plus vždy obměnit celý obsah/počet prášku v dóze/pytlíku a uvést aktuální expiraci – nemělo by se stát, že v sáčku už jen jeden ibalgin a přihodíte tam další 4. Pak má každý jinou expiraci. Problematické jsou i formy kapslí, když se jen trochu navlhnou, poruší se film.Ideálně si léky brát čistýma suchýma rukama a vyndat jeden prášek aniž by se člověk dotýkal zbytku (proto jsou v originálním balení balení individuálně) 
Dobré je léky skladovat v ustřiženém blistru.

Jak lékárničku naplnit

Sdílet příspěvek

svatebni kpz titulni fotografie

NOVINKA!

Svatební KPZ
Přihlašte se k odběru novinek

Získejte výhodnou startovací sadu KPZ

Také získáte přístup k tajným nabídkám a objevíte další kouskysveta!