KPZ pro armádu ČR

Na jaře 2024 jsme byli osloveni armádou ČR, abychom jim pomohli vytvořit bojovou krabičku poslední záchrany, která bude určena jako poslední část výbavy vojáka v případě, že o všechno ostatní vybavení přijde. Úkolu jsme se respektem ujali a o výsledek bychom se rádi podělili i s Vámi.

Snažili jsme se vyjít z naší KPZ kouskysveta a přizpůsobit ji požadavkům vojáků. Předpoklad je, že bude využita v terénu a bude zajišťovat základní přežití vojáka. Zajistí si oheň, vodu a přístřešek. Zvládne orientaci, signalizaci a drobné opravy a ošetření zranění.

Informace o KPZ

KPZ je uložena v sumce s MOLLE úchyty. Na plechovce jsou 2 druhy lan. Speciální lano Paracord obohacené o vlasec a jutový provaz je smotané do náramku. V náramku je také zakomponovaná drátová pila. Náramek lze jednoduše sundat a nosit jej samostatně. Poomocí pár jednoduchých pohybů umožňuje rychlé uvolnění. Přes plechovku je namotán další provaz – MicroCord, což je obdoba padákové šňůry s nižší nosností. Vně plechovky je ještě signalizační zrcátko a píšťalka pro okamžitou komunikaci. Dosažení vodotěsnosti plechovky je zajištěno PVC páskou.

Celkový obsah KPZ:

NázevMnožství
Pouzdro na nouzový balíček1 ks
Plechovka KPZ1 ks
Lepicí páska (power tape)0,5 m
Paracord 550 vlasec a juta3 m
Paracord Micro5 m
Kartová lupa1 ks
Signalizační zrcátko1 ks
Zkumavka s manganistanem draselným1 ks
Voděodolné papíry3 ks
Tužka ohebná1 ks
Odličovací tampon1 ks
Tampon dámský1 ks
Prezervativ bez lubrikantu2 ks
Držátko skalpelu1 ks
Čepelka skalpelová č. 112 ks
Neodymium magnet s dírkou1 ks
Šitíčkosada
Háčkysada, velikost 6 a 8
Alkoholový polštářek2 ks
Drátek1 metr
Led svítilna1
Píšťalka signalizační1
Drátová pilka1
Malé křesadlo1
Obsah armádní KPZ

Vojáci jsou pro nouzové situace cvičeni a s obsahem KPZ umí dobře pracovat. Věříme, že tento funkční celek jim pomůže překonat příkoří, která na ně ve službě mohou čekat. Bylo nám ctí tuto KPZ vyrobit.

Tuto KPZ připravujeme i k prodeji na našem eshopu. Přihlašte se k odběru newsletteru níže, dáme Vám vědět, až bude KPZ venku.

Sdílet příspěvek

svatebni kpz titulni fotografie

NOVINKA!

Svatební KPZ
Přihlašte se k odběru novinek

Získejte výhodnou startovací sadu KPZ

Také získáte přístup k tajným nabídkám a objevíte další kouskysveta!