Sestavte svatební KPZ

svatebni kpz

Ke slunným jarním a letním měsícům neodmyslitelně patří svatby. Pokud přemýšlíte nad něčím speciálním pro novomanžele a nechcete dávat pouze obálku, tak pro vás máme TIP. Blýskněte se originálním dárkem – Svatební Krabička Poslední Záchrany bude skvělý originální dárek pro novomanžele.

Nejprve je potřeba vymyslet, do čeho se to všechno dá. Můžete použít třeba papírovou krabici od bot, kterou různě vyzdobíte nebo pokud byste pokukovali po něčem luxusnějším, můžete svatební KPZ umístit do dřevěného boxu, který u nás lze zakoupit. Box má vnější rozměry 300 x 200 x 140 mm.

Čím naplnit KPZ

A co vlastně do té KPZ dát? Zamyslete se, zda ženich nebo nevěsta nemají nějaké zájmy nebo koníčky, které by s KPZ mohly souviset. Pokud třeba rádi jezdí na kole, dejte jim tam zvonek, duši nebo třeba nějaký multifunkční nástroj. Inspirovat se můžete opět na našem webu – multifunkční nástroje

Určitě nic nezkazíte nějakou pochutinou – čokoláda, jerky, bonbóny, žvýkačky nebo třeba káva. Samozřejmě můžete zauvažovat také nad alkoholickým nápojem. Lze je sehnat ve velice malých provedeních.

Pak se dostáváme také do “lehce vtipné dimenze”. Do KPZ můžete přidat třeba strouhanku, na kterou nalepíte štítek “puzzle na dlouhé zimní večery”, špunty do uší, baterky na “dobití energie”, léky na bolest hlavy nebo váš osvědčený recept na kocovinu.

Komponenty z našich KPZ

Můžete také sestavit KPZ s komponenty z našich KPZtek. Inspirovat se zase můžete na našem webu, například v sekci náhradní díly do KPZ nebo můžete jako základ KPZ sestavit přímo u nás v Sestavení vlastní KPZ

Některé další tipy ke kterým můžete napsat popisek:

 • Párátko – abyste vždy mohli vyšťourat to dobré
 • Gumička – abyste byli vždy flexibilní. Věci nemusí jít vždy podle plánu
 • Náplasti – abyste vždy dokázali zahojit svá srdce
 • Tužka – abyste si nezapomněli zapsat všechny požehnání ve vašem životě
 • Kapesník – na utření slz v dobrých i zlých časech
 • Semínko stromu – aby připomínal vaši lásku
 • Guma – abyste nezapomněli, že všichni děláme chyby
 • Žvýkačka – abyste nezapomněli, že máte vždy držet pospolu
 • Čaj – Abyste nezapomněli na odpočinek
 • Svíčka – abyste si navzájem rozzářili životy

Peníze

V dnešní době ke svatebnímu daru neodmyslitelně patří peníze. Ale i peníz lze předat originálně – papírovou bankovku můžete například vložit do injekční stříkačky – obdarovaný tak ve svatební KPZ mimo jiné najde také “finanční injekci”.

Originálním způsobem jak stylově novomanželům předat peníze jsou tzv. “3 oříšky pro novomanžele”.

 1. Vezměte si větší vlašské ořechy a opatrně je rozdělte na půlky.
 2. Vyčistěte je a vložte do nich složené bankovky.
 3. Skořápky dejte zpět k sobě a slepte je opatrně vteřinovým lepidlem. Pozor, ať lepidlem peníze neslepíte taky
 4. Označtě ořechy např. fixem, aby novomanželé věděli, že to nejsou klasické vlašáky 🙂

Pokud váháte nad částkou, existuje pravidlo, že každý host by měl přinést alespoň tolik, kolik za něj nevěsta s ženichem zaplatí – je to cca 1000 – 2000 Kč za osobu. Děti nepočítejte.

Nezapomeňte se podepsat

Nezapomentě do KPZ přidat vzkaz, kde se podepíšete, aby novomanželé věděli, kdo jim dal tak skvělou krabičku poslední záchrany! Vzkaz nemusí být nijak dlouhý. Pokud nejste zrovna výřečný typ, určitě bude stačit, když napíšete pouze od koho KPZ je. 🙂

Fotku!

Vtipná nebo romantická fotka novomanželů, kterou se Vám podařilo zachytit při nějaké události zvýší kvalitu KPZ několikanásobně!

Sdílet příspěvek