Využití Duct tape pásky

Původně určena na munici

Textilní lepící páska, duct tape, kobercovka, gafa. Všichni ji známe. Její historie se datuje až do roku 1942, kdy si ji nechala na zakázku vyrobit americká armáda, aby mohla izolovat bedny s municí. Tenhle poklad by neměl chybět v žádné KPZ, užití je nespočet, podíváme se na pár z nich.

První pomoc – Desítky možnosti využití gafy. Jako příklad lze použít na kompresi vyvrtnutého kotníku, jako škrtidlo, jako křídlová náplast nebo jako náhrada náplasti na puchýře. Zatejpujte zlomená žebra: Pokud jste si zlomili nebo nalomili žebra, ale stále potřebujete fungovat, můžete jim poskytnout podporu lepicí páskou.

Duct tape na otlačeniny od bot

Rozdělání ohně – Duct tape je tvořena z PE folie, textilní vložky a lepidla. Výborně hoří. Smotek pásky lze použít jako podpalovač. Lze také použít jako “pojivo” na třísky. Kousek pásky utrhnete a nalepíte na něj třísky. Oheň se Vám tak podaří v klidu rozdělat ikdyž Vás trápí vítr.

Rozdělání ohně pomocí duct tape

Znovuzavírání jídla K zalepení částečně otevřených balení použijte lepící pásku. Přeložte horní část obalu a pevně utěsněte pomocí duct tape. Můžete podobně utěsnit i plechovky.

Opravy všeho druhu

Záplaty – Páska je vodotěsná, utěsníte tak díru v člunu, ve stanu, utěsní natrhlý spacák, nádobu či hydrovak. Oprava pracovních rukavic. Opravíte boty. Nedávno jsem kobercovkou zadělával i prasklý kbelík. 🙂

Oprava stanu

Oprava brýlí – Pokud se Vám v přírodě rozbijí brýle, opravte je pomocí lepící pásky duct tape. Možná budete vypadat jako šprt, ale aspoň něco uvidíte…

Oprava auta nebo kola – Duct tape Vám může dočasně pomoci s opravou auta – oprava prasklé trubky, fixace “pavučiny” na skle, zajištění částí auta po autonehodě (například si urazíte zrcátko). Oprava prasklých gripů řidítek či sedla.

Těsnění pomocí duct tape

Značení cesty – Pokud se ztratíte na cestě, můžete použít lepící pásku ke značení, například na kmeny stromů či větve. Případně na ní můžete zavěsit třeba lightstick

A další vychytávky

Dočasný lem na kalhotech – pokud pořebujete rychle zkrátit kalhoty, tak jednoduše založíte přebytečnou látku dovnitř a zalepíte duct tape.

Odstraní nečistoty – Využijte lepivou stranu na odstranění písku ze stanu, žmolků z oblečení nebo třeba špíny na zrcadle.

Tkanička do bot -Pokud duct tape srolujete, můžete si vytvořit celkem odolnou náhradní tkaničku do boty.

Nouzová tkanička do boty

Udrží chodidla v teple – Pokud chcete, aby Vaše zimní boty naakumulovaly více tepla, nalepte duct tape na vložku boty. Reflexní povrch lepicí pásky pomůže odrážet teplo zpět do plosek vašich nohou, takže vaše nohy zůstanou krásně v teple! 🙂

Udrží chodidla OK – Čeká Vás sprcha v hegeš místě a zapomněli jste si pantofle – nalepte si na chodidla duct tape. Lepší než si odnést bradavici.

Odstranění bradavice – Tohle není úplně vědecky podloženo, ale vypadá to, že to funguje. Teorie tvrdí, že pokud budete mít bradavici několik dní zcela zalepenou, přerušíte přívod kyslíku a udusíte ji. Za 6 dní by mělo být hotovo.

Otevírání sklenic – Nedaří se Vám sklenice otevřít? Omotejte víko kouskem duct tape. Jeden konec nechte odlepený. Za něj stačí zatáhnout a je to.

Duct tape naleznete ve všech našich KPZ. A jak praví jedno moudro – pokud Vám nepomohla lepící páska, tak jste jí nepoužili dost.

Sdílet příspěvek

svatebni kpz titulni fotografie

NOVINKA!

Svatební KPZ
Přihlašte se k odběru novinek

Získejte výhodnou startovací sadu KPZ

Také získáte přístup k tajným nabídkám a objevíte další kouskysveta!