Nouzové využití prezervativu

Prezervativy se vyrábějí z latexu, což je přírodní kaučuk. Ten lze nalézt také v pneumatikách, těsnění, hadicích, lepidlech, atd… Mezi jeho zásadní vlastnosti patří vysoká elasticita, trvanlivost, odolnost proti plísním a dalším mikroorganismům, nízká hmotnost a nízká trvalá deformace.

Tváře polité ruměncem, ostýchavé úsměvy nebo dokonce rozčílení. S tím vším jsem se setkal ve Vašich tvářích, když jste zjistili, že součástí většiny našich KPZ je také prezervativ. Dovolte, abych v následujícím článku ukázal neuvěřitelnou škálu možností, co s tímto úžasným vynálezem jde všechno zvládnout.

1. Nádoba na vodu

Díky neuvěřitelné flexibilitě v pohodě můžete prezervativ použít jako nouzový vak na vodu či jinou kapalinu. Jen dejte pozor! Při zvýšení objemu prutce klesá odolnost. Proto je dobré jej umístit třeba ještě do ponožky, čímž zabráníte nechtěnému protrhnutí.

2. Nouzová rukavice

V nouzovém případě lze kondom použít jako rukavici při řešení jakýchkoliv problémů souvisejících s první pomocí. Zabrání nečistotám z vašich rukou, aby kontaminovaly ránu. Také je vhodné je použít pokud máte co dočinění s neznámou osobou.

3. Vodotěsný obal

Pružný prezervativ lze využít jako vodotěsný obal například pro elektroniku (telefony, apod.) Při nafouknutí plave, toho lze využít například i jako nouzová bójka.

4. Škrtidlo

Prezervativ využijete jako nouzový tlakový obvaz na krvácivé rány např. s kusem gázy a elastickým obvazem. Pokud nemáte gázu, jednoduše smotejte kus látky.

5. Fixace zlomenin

Například výroba prstové dlahy s kondomem je poměrně snadná, potřebujete pouze větvičku na znehybnění prstu a následně přetočení prezervativu přes zlomený prst a vedlejší prst.

Další využití

Prezervativ lze dále využít jako gumička – stačí jej nařezat na proužky. Chladivý obklad – led a nebo studená voda v kondomu může dělat divy. Samozřejmě z něj uděláte i hřejivý obklad. Prezervativ ustojí var, takže pokud si troufáte, můžete do něj umístit příhodný pokrm a například v ešusu vařit. Jistě to nebude chutnat jako od Ďžejmýho Olivera, ale vzpomínat na to budete jistě dlouho. 🙂 Dále lze použít jako guma na prak. Pokud jej nafouknete s citem, tak jako nouzový polštářek. S prezervativem lze dokonce i rozdělat oheň – po naplnění vodou se z něj stane lupa. Tohle chce ale trochu cviku. V případě, že jdete do vody a máte na ruce náplast u které nechcete, aby se namočila, tak stačí odstřihnout špičku prezervativu a natáhnout jej na ruku. Nouzové těsnění – například v autě dokáže krátkodobě (např. s Duct tape) zajistit těsnění trubky.

V neposlední řádě je účelem prezervativu zabránit otěhotnění (bariérový antikoncepční prostředek) a zároveň zabránit přenosu sexuálně přenosných infekcí včetně viru HIV a žloutenek typu B a C. Žijeme ve 21. století a myslím, že prezervativ by neměl být tabu. Kdo by se chtěl dozvědět více, odkážu jej na skvělou brožurku KONDOM [MUDr. Jaroslav Jedlička, CSc., DiS. Jiří Stupka, MUDr. Anna Kubátová]

Závěrem

Jistě by se dalo vymyslet spoustu dalších využití. Pokud Vás nějaké napadne, podělte se o ně v komentářích! Prezervativ je proto nedílnou součástí skoro všech našich KPZ. Nenaleznete jej pouze v KPZ Brouk.

Sdílet příspěvek

svatebni kpz titulni fotografie

NOVINKA!

Svatební KPZ
Přihlašte se k odběru novinek

Získejte výhodnou startovací sadu KPZ

Také získáte přístup k tajným nabídkám a objevíte další kouskysveta!